Hatay Usulü Toptan İçli Köfte Siparişi Bağlar

Hatay Usulü Toptan İçli Köfte Siparişi Yeşilkent
28 Şubat 2020

Bağlar Genelinde her semt ve mahalle için sipariş alınır. Bağlar Toptan içli köfte siparişiniz temiz ev ortamında kaliteli malzemelerle yapılır. 50 adetten daha az siparişler alınmamaktadır. 50 adet ve üstünde içli köfte siparişleriniz alınır.

  • Bağlar Toptan İçli köfte siparişleriniz istediğiniz şekilde ve iç ile hazırlanır.
  • Bağlar Toptan  içli köfte siparişinizi pişmiş veya çiğ olarak alabilirsiniz.
  • Bağlar Toptan  içli köfte siparişleriniz tanesi Ortalama 110gr. gelmektedir. Piştiğinde 95gr.
  • Bağlar içinde bütün yerlere Toptan 50 adetin üstü siparişlere teslimatımız vardır.
  • Bağlar Toptan içli köfte siparişinizi en az 2 gün önceden veriniz. 

Bağlar Toptan  içli köfte siparişi içli köfte Çeşitleri:

– Standart İçli köfte

– Uzun içli köfte İçli köfte  (Hatay – Antakya usulü)

 

İçli köfte Arap mutfağına ait bir yemek olup, özgün adı Kibbe dir. Türkiye’de Bitlis, Osmaniye, Sivas, Kahramanmaraş, Tunceli, Elâzığ, Malatya, Mardin, Diyarbakır, Hatay, Kilis, Gaziantep, Adana, Şanlıurfa ve Adıyaman yörelerinde yapılıyor. Bağlar için içli köfte siparişi vermek istiyorsanız işin ustası Feride hanımı arayabilirsiniz.

Toptan İçli köftenin karışımı, soğan, maydanoz ve baharat (isteğe bağlı olarak ceviz içi de konulabilir) ile destekleniyor. Bazı yörelerde dolgulu köfte olarak da isimlendiriliyor. Türkiye’nin belli bölgelerinin geleneksel yemekleri arasında olan içli köfte, yapımı zor ve uzun olduğu için gündelik yemek olmaktan çıkıp özel gün yemeği sınıfına girmiştir. İşte yapımı zor olan bu güzel yemeği iclikoftesiparisalinir.com sitemizden Bağlar için sipariş verebilirsiniz.

Toptan İçli köfte, iki çeşit hazırlanır. Bunlardan birincisi haşlama usulüdür. Bayram, söz, nişan, kına gecesi gibi özel günler ile misafir ağırlamada mutlaka sofradaki yerini alır. Haşlama olarak yapılan köfte hafif olduğu için genellikle bol miktarda tüketilir. İkincisi ise kızartmadır. Hatay usulü içli köfte de kızartma olarak yapılmaktadır ve bütün Bağlar için sipariş alıyoruz.

 

Comments are closed.